Kto może kupić mieszkanie w Hiszpanii?

Czy zastanawialiście się nad tym, aby wyprowadzić się z Polski do zawsze słonecznej Hiszpanii lub też zwyczajnie kupić tam mieszkanie, w którym będziecie spędzać każde wakacje czy ferie? Jeśli tak to na pewno nie jesteście osamotnieni, bo nad taką decyzją zastanawia się wielu naszych rodaków. Skoro tak warto stworzyć swoisty poradnik zakupu mieszkania w Hiszpanii. Jak to w związku z tym jest z tymi nieruchomościami?

Obywatel strefy EURO

W przypadku Polaków większego problemu z zakupem nieruchomości nie będzie. Zresztą tak, jak i w przypadku innych mieszkańców krajów należących do Unii Europejskiej. Nieco inaczej jest, jeśli kraj nie należy do Wspólnoty. Wówczas możemy mieć problem choćby z tym, aby dostać pozwolenie na pracę. Poza tym czasowo może być też ograniczony nasz pobyt. Obywateli Polski takie ograniczenia jednak nie dotyczą.

Pomoc adwokata

Jako że Hiszpania to bardzo atrakcyjny kierunek, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć zakup nieruchomości, tych na rynku jest naprawdę mnóstwo. Także znalezienie tej, która przypadnie nam do gustu, większym problemem być nie powinno. Ten pojawić się natomiast może przy załatwianiu wszelkich formalności. Wielu Polaków, którzy nabyli tam już mieszkania, nie ukrywa, że dobrze jest zatrudnić przy tym prawnika, który pomoże nam przejść przez ten proces. Tym bardziej że patrząc na ogólny koszt zakupu nieruchomości, nie będzie to inwestycja aż nadto kosztowna, a na pewno bardzo pomocna. Dlatego warto się na taką pomoc zdecydować.

2 Comments Add yours

  1. Diana pisze:

    Potwierdzam, że pomoc prawnika może okazać się tutaj bezcenna.

  2. Miłosz pisze:

    Być może, choć jeśli kupujemy mieszkanie od Polaka, to nie ma takiej potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *