Najczęściej zadawane pytania podczas zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Nie jest tajemnicą, że Polacy są dziś coraz zamożniejsi. Być może dla wielu może wydać się to dziwne, ale w Polsce nie brakuje ludzi, którzy myślą już nie tylko o zakupie nieruchomości nad Wisłą, ale także w innych krajach europejskich jak na przykład Włochy, Anglia czy Hiszpania. Jedni robią to tylko i wyłącznie z chęcią zysku, a nabywają je pod wynajem. Inni natomiast chcą wyjechać z Polski lub są też do tego z różnych powodów zmuszeni. Pośród nich nie brak także i tych, którzy za swoją drugą ojczyznę obierają Hiszpanię. Jako że często chcą się oni tu przenieść na stałe, mają sporo pytań. Oto najczęstsze pytania towarzyszące Polakom nabywającym dom w Hiszpanii.

System szkolnictwa

Najczęściej decydują się na to ludzie, którzy mają już własne dzieci. W związku z tym nie może dziwić też i to, że interesuje ich system szkolnictwa. Akurat w tym przypadku wielu obaw być nie może, bo ten jest tutaj całkowicie bezpłatny. Co ciekawe na wybrzeżach Costa Blanca czy Costa del Sol w wielu szkołach aż 70% uczniów pochodzi z innych krajów niż Hiszpania.

Opieka medyczna

System opieki medycznej jest tu na bardzo wysokim poziomie. Poza tym dla emerytowanych mieszkańców Unii Europejskiej jest ona darmowa.

Własna firma

Bez trudu założycie tutaj też własną firmę. Chyba nie będziecie zdziwieni, jeśli podpowiemy, że założenie własnego przedsiębiorstwa jest tutaj o wiele prostsze, niż ma to miejsce w Polsce. Warto zatem być tu przedsiębiorczym.

Nieruchomości w Hiszpanii

Wiele osób z Polski interesuje się zakupem hiszpańskich nieruchomości. Dla wszystkich, którzy myślą o zainwestowaniu na Półwyspie  Iberyjskim mamy ofertę ponad 1000 apartamentów i domów na wybrzeżu Costa Blanca. Sprawdź ofertę jaką ma dla Ciebie nasze polskie biuro nieruchomości w Hiszpanii.

2 Comments Add yours

  1. Kinga pisze:

    Na pewno pod każdym względem Hiszpania wygląda lepiej niż Polska.

  2. Mariusz pisze:

    To oczywiste. Nie dziwi więc, że tak wielu ludzi tam wyjeżdża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *